Aktuelles aus Prishtinë (Pristina), Mitrovica, Prizren, Prizeren, Pejë, Pec - Historisches zu Kosova und UCK
19:32
22.01.2020

Tubim me Max Brym: A janë Kosova, Shqipëria dhe Mali i zi vende të sigurta origjine? Mjerimi i gjere në shtresat e ndryshme të popullatës së Balkanit Perëndimor. Politika e mesionit te BEs' EULEX në Kosovë dhe politika neoliberale ne vendet e tjera ne rajon. Si mund t'iu ndihmohet njerëzve atje? Çfar duhet të bënte Gjermania për të përmirësuar gjëndjen dhe për tu kujdesur qe të kete kushte dinjitoze? Çfar do të thot solidaritet me njerëzit ne Evropën

juglindore dhe ç'kuptimi ka lufta kunder shkaqeve të ikjes?

 

Të enjten me 12 Janar 2017 në ora 19:30 tek Club Voltaire Rruga: Kleine Hochstraße 5 60313 Frankfurt am Main Max Brym eshte botues i "Kosova-Aktuell" si dhe Journalist dhe autor i pavarur. Organizatori: Club Voltaire ne bashkpunim me Rosa-Luxemburg-Stiftung-Hessen

 

 

Foto Max Brym

Kosova- Ist Justizministerin Dhurata Hoxha eine Kuh?
kosova-aktuell.de