Aktuelles aus Prishtinë (Pristina), Mitrovica, Prizren, Prizeren, Pejë, Pec - Historisches zu Kosova und UCK
01:31
28.03.2023

Kolinda Grabar-Kitaroviç, Presidentja e Kroacisë 1-Ka shitur aeroplanin presidencial.2-Ka shitur 35 Mercedesa-Benz, që ishin caktuar për ministrat dhe zyrtarët e tjerë dhe i ktheu paratë në kasën e shtetit. 3- Ka ulur pagën e saj dhe atë të ministrave përgjysmë.4-Zbriti shpenzimet dhe pagat e ambasadorëve e të konsullatave në 60%. 5-Rriti pagën minimale 

në sektorin privat. Anuloi pensionet për senatorët dhe deputetët e parlamentit.
Ajo flet 7 gjuhë dhe nuk sillet sikur qëndron "MË LARTË" se kushdo tjetër.
I fal respektin "sovranit" (popullit) dhe vepron me përgjegjësi e ndergjegje të plotë. 💪😊. 
(M. T.)
........................................................................
Pra pasqyra egziston, ...Urdhëroni nëse dikush don ta shikoj veten!...(R.V.)

 


Nga Ramadan Veliu 

In Deutsch unter 

http://www.kosova-aktuell.de/vermischtes/3632-enver-a 

Bildergebnis für Kolinda Grabar-Kitarović

 Bildergebnis für Kolinda Grabar-Kitarović